elementārparaugu kodētāju izvēle?

S

seyyah

Guest
Man ir mehāniskā kontrole projektu.Šajā projektā, man ir nepieciešams, lai noteiktu ātrumu.Lai mērītu ātrumu, i plānots izmantot 100ppr papildu kodētāju.Ar ucontroller spēju tā var rēķināties 400 impulsi uz apgriezienu. (It skaita samazināšanos un pieaugošo malām fāze un fāzu B) Tas nozīmē, ka, lai noteiktu ātrumu, 1 rpm izšķirtspēju, man ir jāgaida vismaz 150ms.Tas ir ļoti ilgu laiku, es domāju, par ātruma atsauksmes kontroles cilpu.Ja mēs samazināt izšķirtspēju, iegūstot ātrumu, aizņem mazāk laika.Taču izšķirtspēja nav pietiekami labs par šiem gadījumiem.Es mēģināju ieviest pastiprināts algoritms, lai iegūtu ātrumu.(No zema izšķirtspēja augstas izšķirtspējas, soli pa solim) Ir dažreiz dod labus rezultātus, tomēr dažkārt aprēķina ātrums atšķiras no faktiskā ātruma lielā mērā par ļoti maz laika (piemēram, adatu).Es dzirdes ka 100ppr pietiekama vairumā gadījumu tirdzniecības disku.Ja tā, kā vajadzētu būt tā, ka man sekot?Vai kas no tehnikas veida man vajadzētu izmantot, lai iegūtu ātrumu?Lūdzu, palīdziet man.

 
Ja 100ppr in 400ppr konfigurācija vēl nav pietiekami, tad vienīgais risinājums ir aizstāt 100ppr kodētāju ar 1000ppr (150ms/10 = 15ms), vai pat 2500ppr (pašu cenu; 150ms/25 = 6ms, un tas būtu vairāk nekā pieņemama, es minējums) ..
Un es negribētu teikt, ka 100ppr kodētāju ir tirdzniecības standartu; biežāk varat atrast 1000ppr vienību ..
Sveicieni,
IanP

 
Kāds ir jūsu dzinēja apgriezienu diapazonā, un kā Jūs lasīt kodētāju?Pēc vēlēšanu savu produkciju, izmantojot IC?

 
Ja jūsu kodētāju ir izcila kvalitāte, un jūsu taimeris ir lielisks izšķirtspēju, tad tas būtu pietiekami, lai noteiktu laiku starp divām secīgām impulsiem.Tomēr jūsu kodētāju, iespējams, ir troksnis un neviendabīga atstarpes, lai jūs vēlaties, lai noteiktu periodu serveral impulsiem.Cik daudz ir atkarīgs no kodētāja kvalitātes.Arī tad, ja jūsu taimeris ir slikta izšķirtspēja, tad jums būs nepieciešams vēl vairāk impulsu skaits uz vidējo no kvantēšanas kļūdu, vai izmantot labāku taimeri.

 
Motor ilgs līdz pat 3000rpm.Es varu izvēlēties augstāku PPR kodēšanas bet es gribu zināt, kāds ir mans apakšējā robeža ir.(Es zinu, ka ir jāmēģina, bet apmēram. Mans sistēmai nav ļoti ļoti augstu dinamiskās reakcijas).Tāpēc šķiet, ka nav citu metodi.Visloģiskākais ceļš ir mērīšanas laikā starp consequtive malām un aprēķināt ātrumu no šīs informācijas, un, ja rezolūcija nav enoguh palielinot rezolūciju kodētāju.

 
Tas nozīmē, ka 1 roate par 20 ms un viens kodētāju pulss no 200 usec (ja revolūcija equ 1 pagriezt).Kas jums nepieciešams, ir taimeris, lai noteiktu laiku starp 2 consequititve impulsiem no kodētāju un tas ir diezgan sasniedzams vai nu ar qlue loģiku vai CPLD.Ar līmi, loģika jums skaitītāji un aizbīdņi, tāpēc sākas skaitot impulsi no kodētāja katra impulsa no kodētāju un raksta datus fiksatoru uz otru.Lai palielinātu precizitāti varat veikt svērto vērtību maz consequitive mērījumus.
Tas, iespējams, varētu palīdzēt cīnīties nervozēt in kodētāju otput signāls (ja ir).CPLD būs protams labāk.

Jums nepieciešams piegādāt apmēram 20 MHz pulksteni, lai cīnītos ievade - ka nav problēmu ar tradicionālo loģiku.

 
Kodētājs impulsu nervozēt ir galvenais faktors, un tas, iespējams, mainās ar apgr.
/ min.

Pamēģināsim vienu aprēķina piemērs, lai noteiktu minimālo skaitu kodētāju impulsu skaitu, un minimālais taimeris clock frequency:

Apgriezieni = 3000 rpm.
Kodētājs = 100 PPR.
Impulsa periods = (60 sec / min) / (3000 rpm) / (100 PPR) = 200 mums / impulss.

Pulse nervozēt = 5 mums. **** Tas ir tikai savvaļas minējums - Jums ir pētniecība tas ****

Vajadzīgo izšķirtspēju = 1 apgr.
/ min.
.

Minimālais mērījumu laiks = (3000 rpm) / (1 apgr.
/ min) * (5 us) / (200 mums / impulss) = 75 impulsiem.

Ja Jums nav vesels skaitlis, apaļas to uz augšu.
.

Minimālais taimeris pulkstenis = (3000 rpm) / (1 rpm) / (75 pākšaugi) / (200 mums / impulss) = 200 kHz.

Last edited by echo47 par 04 Dec 2005 0:09 labots 1 reizes

 
echo47 viens jautājums - ir 2,5 nervozēt parasti, kodētāju?

 
Nē, es velk ka nervozēt vērtība no zila gaisa.Jūsu kodētājs varētu būt daudz labāki, vai daudz sliktāk, un tas, iespējams, mainās ar apgr.
/ min.

 
Jā, izskatās, ka nervozēt varētu būt sliktāki, nekā Jūs minējāt, tāpēc metode Es piedāvāju, lai izmērītu rpm viena impulsa varētu būt kļūdas.
Kā jūs teicāt - sliktākā stāvoklī mērījuma ir setup pie testa iekārtu, lai aprēķinātu maksimālo expectable nervozēt, un tad to risinātu atbilstoši.

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top